Konditsioneeride tüübid

 

Veejahutusega seadmed

                  

Jupiter
Mercury

Konditsioneer on konstruktsioonilt fankoili analoog. Õhu jahutamist tagab jahutatud veel töötav soojusvahetaja suure soojusvahetuspinnaga. Soojusvahetajasse on sisseehitatud kolmekäiguline klapp jahutatud vee tarbimise reguleerimiseks, mis võimaldab suure täpsusega reguleerida temperatuuri taset ruumis.

Sellist tüüpi konditsioneer võib kasutada külma vett chillerist.

Otseaurustus seadmed õhujahutuse kondensaatoritega

  

Jupiter
Mercury

Konditsioneerid on suhteliselt levinud, sest pakutakse laia valikut erinevate võimsustega seadmeid, samuti on need kergesti kokkupandavad. Siseplokis asuvad kompressor, aurustaja, termoregulatsiooni ventiil, tsentrifugaalne ventilaator ning kogu automaatne juhtimissüsteem.
Telgventilaatoritega väliskondensaator paigaldatakse välja (tänaval) ja ühendatakse konditsioneeriga veetorude ja elektrikaabliga. Sõltuvalt väljas paigaldatud kondensaatori mudelist võib konditsioneer töötada jahutusrežiimis välisõhutemperatuuril kuni –35°С.

Otseaurustus seadmed veejahutuse kondensaatoritega

Jupiter
Mercury

Veejahutuse kondensaatoritega konditsioneerides toimub jahutus külmumiskindla vedeliku abil, mis tsirkuleerib kinnises vaheringis.
Tsirkuleeriva vedeliku jahutamine toimub spetsiaalses välises soojusvahetajas. Välised soojusvahetajad, tuntud ka kuivade jahutusseadmetena, on varustatud reguleeritava kiirusega ventilaatoritega, mis lubavad reguleerida külmaine kondenseerimisrõhku. Konditsioneeri kokkupanemiseks tuleb plokid omavahel siduda veetoruga ning paika panna pumbad ja välised soojusvahetajad. Lubatud vahemaa konditsioneerist soojusvahetajani sõltub pumba võimsusest.

Kinnises vaheringis tsirkuleeriva vedeliku külmumistemperatuur ja kulu määrab konditsioneeri töökindlust välisõhutemperatuuril, mis reeglina on kuni – 40°С.

Peamine puudus kaheosalise süsteemiga seadmetel on külmatootlikkuse alanemine vahepealse ahela lisamisel ning glükoogeenlahuse kasutamine.

Energiasäästlikud seadmed

Mercury

Kui välisõhutemperatuur on toatemperatuurist madalam, siis on mõistlik kasutada loomulikku jahutust, kaasamata külmatootmise tsüklit ja kompressori tööd.
Kondensaatori ja välise soojusvahetaja vahel olevasse glükogeeni kinnisesse vaheringi lisatakse veel üks soojusvahetaja.
Soojal ajal töötab selline süsteem nagu täitsa tavaline vahetu aurustamisega kinnise vaheringiga ja välise soojusvahetajaga konditsioneer. Kolmekäiguline klapp juhib jahutusvedelikku edasi soojavahetajast mööda.

Kui välisõhutemperatuur on piisavalt madal, et külmutamine toimuks loomulikul teel, siis vahetu aurustumise protsess lülitab ennast välja. Konditsioneer jätkab tööd kui tavaline veejahutusega konditsioneer. Kolmekäiguline klapp reguleerib jahutusvedeliku kulu soojusvahendajas.

Mikroprotsessoriga juhtimine tagab erinevates kasutamistingimustes elektri minimaalset tarbimist.

Otseaurustus ja veejahutuse režiimis töötav seade (Twin Cool)

   

Mercury

Twin Cool tüüpi konditsioneerides võib vesijahutus toimuda kahel viisil:

  • spetsiaalses soojusvahetajas, millest lastakse läbi chillerist tulnud külm vesi. Toodetud õhutemperatuuri taset reguleeritakse soojusvahetaja veetarbimisega kolmekäigulise klapi abil.
  • külmutamise ahela aurustis õhujahutuse või veejahutuse kondensaatoriga.

Sellist tüüpi konditsioneere kasutatakse juhul, kui külma vee juurdepumpamine chillerist või kohalikust veesüsteemist on katkendlik. Mikroprotsessor lülitab automaatselt sisse külmutamise ahela vee täielikul või osalisel puudumisel(öisel ajal, talveperioodil, avarii tagajärgedena jne).

Kaks erinevat jahutussüsteemi integreerituna ühte konditsioneeri võimaldavad maksimaalse efektiivsusega kasutada seadet ning tagavad selle töökindluse.